Żwir

Czym jest żwir?

W naszej ofercie posiadamy żwir: 2-8, 8-16, 16- 28, 16 -32 oraz 28- 40.

Żwir to rodzaj kruszywa, czyli materiału sypkiego, składającego się z okrągłych, eliptycznych lub kanciastych ziaren, o ziarnistości między 2 mm a 63 mm. Jest to naturalny lub sztucznie utworzony materiał, który często występuje w postaci otoczaków rzecznych, górskich żwirów, bądź jest produkowany w procesach przemysłowych.

Żwir Żwirownia Gołębiewo Wielkie Emil Trans

Zastosowanie żwiru w budownictwie

Żwir jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie z uwagi na swoje właściwości. Jest trwały, odporny na ścieranie, a także dobrze sprawdza się w różnych aplikacjach:

Produkcja betonu: Żwir jest jednym z podstawowych składników mieszanki betonowej, w której łączy się z cementem, piaskiem i wodą.

Nawierzchnie drogowe: Żwir jest stosowany do budowy nawierzchni dróg, chodników, a także placów parkingowych.

Budowa fundamentów: W konstrukcjach budowlanych jest używany jako składnik podkładów pod fundamenty.

Ochrona brzegów rzek: Naturalne żwiry są wykorzystywane do zabezpieczania brzegów rzek przed erozją.

Ogrodnictwo i aranżacje krajobrazowe: Żwir jest popularnym materiałem dekoracyjnym w ogrodach i projektach krajobrazowych.

Filtracja wody: W niektórych systemach filtracyjnych żwir pełni rolę materiału filtrującego.

Produkcja betonu asfaltowego: Stosowany jako składnik mieszanki do produkcji betonu asfaltowego używanego do nawierzchni dróg.

Żwir może występować w różnych kolorach i rozmiarach, co sprawia, że jest elastycznym materiałem, dostosowującym się do różnorodnych zastosowań w budownictwie i infrastrukturze.

Skontaktuj się z Nami!

+48 501 935 606 lub d.szostek@onet.pl